Rūšiuoji tekstilę – padedi bėdos ištiktiems žmonėms
Nuo sausio 11 dienos rūšiuojant tekstilę specialiuose tam skirtuose konteineriuose bus galima prisidėti ne tik prie gamtos saugojimo, tačiau ir pagalbos žmonėms. Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) bendradarbiaudamas su „Ecoservice“ nuo sausio 10 dienos Kaune ir Panevėžyje pastatys tekstilės rūšiavimo konteinerius ir kvies visuomenę juose palikti nebenešiojamus drabužius ir batų poras. Kituose miestuose specialūs konteineriai atsiras palaipsniui. Dar tinkama naudoti tekstilė prireikus bus perduodama LRK ir žmonėms, kurie stokoja drabužių, batų. Kita vis dar naudoti tinkama tekstilė bus parduodama didmeninėje rinkoje, o gautos pajamos skiriamos tekstilės surinkimo ir paruošimo išlaidoms padengti bei LRK veikloms vykdyti ir padėti bėdos ištiktiems žmonėms.
Toks tekstilės rūšiavimas – pirmą kartą Lietuvoje
Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Kristina Meidė sako besidžiaugianti, kad žmonėms gali pasiūlyti dar vieną naują ir Lietuvoje dar neišbandytą būdą prisidėti prie organizacijos veiklos ir pagalbos kitiems žmonėms.
„Klimato kaitos mažinimas yra vienas iš mūsų organizacijos tikslų, todėl manome, kad tekstilės rūšiavimo konteinerių iniciatyva yra puikus būdas prisidėti ir prie gamtos saugojimo, ir prie pagalbos nelaimės ištiktiems žmonėms. Tikime, kad žmonės noriai rinksis nebenešiojamus drabužius ir batus rūšiuoti būtent šiuose konteineriuose ir tokiu būdu padovanoti juos žmonėms, kuriems šių daiktų trūksta arba paremti mūsų organizaciją ir veiklas“, – sako K. Meidė.
Nauja pradedama bendradarbiavimo iniciatyva džiaugiasi ir aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ generalinė direktorė Jurgita Nacevičienė.
„Tekstilės pramonė – viena labiausiai pasaulyje aplinką teršiančių pramonės šakų, o kiekvienas mūsų per metus iki šiol išmetame maždaug 12 kilogramų nebereikalingų drabužių. Vis daugiau žmonių supranta, jog sąmoningas vartojimas ir rūšiavimas – būtinybė einant tvarumo keliu, o mes galime jiems padėti, sudarydami kuo patogesnes sąlygas tą daryti. Džiaugiuosi, jog mūsų bendradarbiavimas su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir, tikimės, aktyvus gyventojų įsitraukimas rūšiuojant tekstilę bei tokiu būdu padedant tiems, kam labiausiai reikia, taps įkvepiančiu pavyzdžiu. Susitelkusi visuomenė gali nuveikti daug ne tik tausodama aplinką, kartu padėti ir kitiems, patekusiems į nelaimę“, – kalbėjo J. Nacevičienė.
Pagalba ir gamtai, ir žmonėms
Iš konteinerių surinkta tekstilė bus vežama į rūšiavimo centrą Vilniuje, kuriame bus išrūšiuojama ir atskiriama dar tinkama kitiems naudoti tekstilė. Atrinkta tekstilė bus parduodama tarptautinėje didmeninėje rinkoje ir dalis už ją gautų pinigų – skiriami Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijai. Nebetinkama nešioti tekstilė bus perdirbama ir naudojama šilumos bei elektros energijai gaminti. Krizės atveju tekstilė, kuri vis dar tinkama nešioti, bus atiduodama Lietuvos Raudonajam Kryžiui, kad drabužius ir avalynę galėtų padovanoti žmonėms, stokojantiems rūbų.
Stilistė Milda Glėbutė sveikina tokią iniciatyvą: “Kiekvienas prie tvarumo galime prisidėti imdamiesi sąmoningų žingsnių: pirkti daiktus, kurie 100 % patinka, vengti perteklinio ir emocinio vartojimo, leisti daiktams gyventi gyvenimą naujuose namuose. Senieji rūbai neretai mums turi didesnę vertę dėl įvairių priežasčių: prisimename kiek jiems išleidome pinigų, kokius nuotykius patyrėme, kokias emocijas išgyvenome. Deje, dėl šių priežasčių mes neretai pamirštame įvertinti daikto realią būklę prieš jį perleisdami: ar daiktas nėra susidėvėjęs, ar nėra nepataisomai suplyšęs, neišvalomai susistepęs? Skatinu permąstyti prieš atiduodant ar tikrai norėtumėte atiduoti tai, ką norėtumėte ir patys vilkėti. – kalbėjo stilistė Milda Glėbutė.
Nuo sausio 10 dienos konteinerius bus galima rasti Kaune ir Panevėžyje, o vėliau – ir kituose miestuose: Elektrėnuose, Kėdainiuose, Utenoje.
Tekstilės konteinerių adresai Kaune:
- Savanorių pr. 321 („Circle K“ degalinė)
- Veiverių g. 49A („Circle K“ degalinė)
- Žemaičių pl. 19 („Circle K“ degalinė)
- Taikos pr. 52A („Circle K“ degalinė)
- Savanorių pr. 404B („Circle K“ degalinė)
- K. Baršausko g. 57 („Circle K“ degalinė)
- Jonavos g. 38 („Circle K“ degalinė)
- Juozapavičiaus g. 84A (parduotuvė „Norfa“)
- Baltų pr. 195 (parduotuvė „Norfa“)
- Raudondvario pl. 284 (parduotuvė „Maxima“)
- Ašigalio g. 47A (PC „Kubas“)
- Baltijos g. 20A (PC „Kubas“)
- Kovo 11-tosios g. 60 (PC „Kubas“)
- Rimvydo g. 17 (UAB „Vilungė“)
- Pramonės g. 16 (prekybos miestelis „Urmas“)
- Baltijos g. 58 („Rimi“ parduotuvė)
- Krėvės pr. 43A („Rimi“ parduotuvė)
- Europos pr. 43 („Rimi“ parduotuvė)
- Juozapavičiaus pr. 11 („Rimi“ parduotuvė)
- Pramonės pr. 61A („Rimi“ parduotuvė)
- Prancūzų g. 81 („Rimi“ parduotuvė)
- Raudondvario pl. 94B („Rimi“ parduotuvė)
- Romainių g. 67C („Rimi“ parduotuvė)
- Studentų g. 19 („Rimi“ parduotuvė)
- Varnių g. 41 („Rimi“ parduotuvė)
Tekstilės konteinerių adresai Panevėžyje:
- Ukmergės g. 26 (Centrinis turgus)
- Aukštaičių g. 88 (restoranas „Vasaris“)
- Klaipėdos g. 102 (PC „Kubas“)
- Vakarinė g. 80 (PC „RYO“)
- Klaipėdos g. 143A (PC „Babilonas“)
- Darbo a. 10 (turgus „Tau, žemdirby“)
- Beržų g. 52A (parduotuvė „Aibė“)
- Nemuno g. 32 (UAB „Ginaura“)
- Klaipėdos g. 103 (parduotuvė „Maxima“)
- Klaipėdos g. 92 (parduotuvė „Maxima“)
- Kosmonautų g. 14 („LIDL“ parduotuvė)
- J. Basanavičiaus g. 67 („LIDL“ parduotuvė)
- Smėlynės g. 112A („LIDL“ parduotuvė)
- J. Basanavičiaus g. 63 („Circle K“ degalinė)
- Klaipėdos g. („Rimi“ parduotuvė)
Kitos naujienos

Į plastiko konteinerį įmesti kamuoliai ar laistymo žarnos neperdirbami – ekspertė paaiškino, kodėl
2025-07-04
Nors kasmet gyventojai išrūšiuoja vis daugiau atliekų, klaidų rūšiuojant vis dar netrūksta. Žinių radijo laidoje „O koks tavo CO2 pėdsakas“ ekspertė paaiškino, kodėl plastiko konteineriuose atsiduriantys plastikiniai žaislai ar buities daiktai nėra perdirbami.

Diegiamos naujos sistemos
2025-06-26
Informuojame, kad šiuo metu diegiame naujas sistemas, kurios padės ateityje užtikrinti dar sklandesnį ir kokybiškesnį aptarnavimą. Taip pat pranešame, jog nuo birželio 1 d. klientų savitarnos sistema nepasiekiama. Šiuo metu kuriame naują, patogesnę ir modernesnę savitarnos platformą, kuri leis dar lengviau valdyti paslaugas ir informaciją.

Ką daryti, kad atliekos taptų ne problema, o sprendimu?
2025-06-25
UAB „Ecoservice“ vadovė Jurgita Nacevičienė Žinių radijo laidoje „O koks tavo CO2 pėdsakas?“ dalijasi praktinėmis įžvalgomis apie tai, kaip veikia atliekų tvarkymo sistema, kas vis dar stringa ir kur dar turime galimybę augti ir tobulėti ♻️