Atliekų vežimo grafikas šventinę savaitę: turime vieną svarbų prašymą gyventojams
Gyventojai šventiniu laikotarpiu lanko artimuosius ir draugus, todėl daugiabučių kiemuose automobiliai sunkiai telpa. Kartais nepažįstamame kieme neradę stovėjimo vietos arba nepastebėję atliekų konteinerių, svečiai juos užstato. Ką tai reiškia daugiabučio gyventojams? Užblokavus privažiavimą prie konteinerių, jų nepavyks laiku ištuštinti.
Veš įprastu grafiku
Išpakavus dovanas ir padengus šventinį stalą, į konteinerius keliauja kone dvigubai daugiau atliekų nei įprastai, tad šiuo intensyviu laikotarpiu svarbu nepamiršti ne tik tvarkingai pastatyti automobilį, kad atliekų tvarkytojai galėtų privažiuoti ir pagal grafiką aptarnauti konteinerius, prireikus, atkreipti kaimynų ar svečių dėmesį, bet ir atliekų rūšiavimo taisyklių.
Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ atliekų išvežimą šventiniu laikotarpiu vykdys įprastu grafiku – konteineriai bus aptarnaujami ir per Kūčias, Kalėdas ar Naujuosius metus. Visgi, tai, ar kiemai ir aplinka bus tvarkingi, priklausys ne vien nuo atliekų tvarkytojų pastangų, bet ir pačių gyventojų atsakingumo.
Šventiniu laikotarpiu išmetama ypač daug pakuočių, todėl sudėtinių plastikinių-kartoninių dovanų pakuočių dalis reikėtų atskirti rankomis, jas suspausti, kad užimtų kuo mažiau vietos ir tik tuomet išmesti į popieriaus ir plastiko konteinerius. Medžiaginės dovanų juostelės keliauja į buitinių atliekų konteinerius, dovanų maišeliai, dovanų pakavimo popieriaus likučiai – į popieriaus pakuočių konteinerį.
„Ecoservice“ Tvarumo vadovas Linas Černiauskas primena ir dar vieną taisyklę: jei konteineriai perpildyti, atliekų maišelių negalima palikti šalia, nes jie ne tik atrodo neestetiškai, apsunkina tvarkytojų darbą, atliekas po kiemus ištampo paukščiai ir gyvūnai, jos gali prišalti prie žemės, tada sunkiau išjudinti ir pačius konteinerius. Stiklo pakuotės gali sudužti ir kelti pavojų tiek gyventojams, tiek gyvūnams.
Darbą koreguoja oro sąlygos
Žiemą orų sąlygos ypač permainingos ir gali pasikeisti net tą pačią dieną. Daugiabučių kiemuose, sodų bendrijose ar individualių namų kvartaluose, kur pasnigus ar susidarius ledui lengvai pravažiuoja lengvasis automobilis, sunkiajam transportui pravažiuoti sudėtingiau, ypač jei važiuojant iki konteinerių tenka įveikti nuokalnes ar įkalnes.
„Jei sninga ar slidu, gyventojus, pagal galimybes, nuošalesnėse vietovėse ar kiemuose prašome pabarstyti slidžias kelio atkarpas smėliu ir druska arba pelenais. Jei konteineriai yra nuokalnėje arba įkalnėje, net privažiavę prie konteinerių, specialieji automobiliai ne visada gali juos aptarnauti, nes tiesiog pradeda slysti. Siaurose kiemų gatvelėse didelėms šiukšliavežėms manevruoti taip pat sudėtinga, čia tampa svarbus kiekvienas milimetras, tad labai svarbu pasirūpinti automobiliais – neužstatyti konteinerių“, – priminė L. Černiauskas.
Kitos naujienos
Kaip turėtų keistis baterijų tvarkymo taisyklės, kad laimėtų visi?
Pabandykite atspėti, kiek Europos Sąjungoje (ES) per metus parduodama mobiliųjų telefonų? Europos Komisijos (EK) duomenimis, vien 2020 m. europiečiai nupirko apie 150 mln. tokių įrenginių. Jūs juk žinote, kad kiekviename jų yra baterija. Bet tai – tik lašas jūroje, nes šiuolaikinis pasaulis neįsivaizduojamas be dviejų dalykų: elektros ir baterijų.
Kalėdinei eglutei – ne vieta konteineryje: šiek tiek pastangų, ir ji gali tapti kiemo puošmena
Vienas svarbiausių darbų ruošiantis gražiausioms metų šventėms – papuošti kalėdinę eglutę, šventiniam maratonui pasibaigus, iki sausio 6-osios, Trijų Karalių dienos, ją nupuošti, o jau tuomet – atsakingai su kone mėnesį džiuginusia puošmena atsisveikinti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vienas neatsakingas veiksmas gali sugadinti Naujųjų metų sutiktuves: prisiminkite šias svarbias taisykles
Naujuosius metus vis dar įprasta sutikti į dangų leidžiant fejerverkus. Kelias minutes trunkantis vaizdas žavi, tačiau vėliau, neatsakingai išmesti į atliekų konteinerius ar palikti šalia jų, fejerverkai pridaro rimtų problemų – ugniagesiai kasmet kviečiami gesinti degančių konteinerių ar atliekų juose.