Apie rūšiavimą, kartu su „Atliekų reido“ vedėja Elena Karaliene
Tinkamai rūšiuodami atliekas visi prisidedame prie gamtos išteklių ir energijos tausojimo, sumažiname į sąvartynus patenkančių atliekų kiekius, sumažiname neigiamą poveikį aplinkai, miškų kirtimą, vandens bei oro taršą, buitinių atliekų tvarkymo išlaidas, o taip pat suteikiame galimybes iš antrinių žaliavų gaminti naujas reikalingas prekes.
Visą vasarą, kartu su „Atliekų reido“ inspektore Elena Karaliene keliavome po Lietuvą ir kalbėjome apie įvairius atliekų rūšiavimo ir tvarkymo aspektus. Kviečiame žiūrėti užfiksuotas akimirkas!
Klientai apie mus – bendradarbiavimas su „Holister Lietuva“
Džiaugiamės glaudžiu bendradarbiavimu su medicinos priemones gaminančia „Holister Lietuva“. Laidoje pasakojama apie išskirtines sėkmės istorijas, kaip antrinės žaliavos grįžta antram gyvenimui ir kokių tvarių sprendimų imasi Lietuvos įmonės.
Kviečiame žiūrėti jų sėkmės istoriją: žiūrėti laidą
Teritorijų priežiūra renginių metu
Organizuojant renginį, svarbu pasirūpinti ne tik turiniu, bet ir teritorijos tvarkymu ir priežiūra – atliekų konteineriais, praustuvėmis, biotualetais bei bendra aplinkos švara. Apie tai laidoje pasakoja teritorijų priežiūros verslo direktorė Diana Lubė: žiūrėti laidą (nuo 13:05)
Griauname mitus – trijų sekcijų atliekų surinkimo automobiliai
Jei vis dar turite pažįstamų, kurie sako, kad rūšiuoti neverta, nes vis tiek viskas supilama į vieną automobilį, drąsiai pasidalinkite nuoroda į laidą – Klaipėdoje trijų sekcijų automobilį vairuojantis Silvestras ne tik papasakojo, bet ir parodė, kaip iš tiesų išvežamos atliekos: žiūrėti laidą
Statybinių atliekų tvarkymas – didmaišiai ar konteineris?
Jei atliekate smulkius remonto darbus, nedideles statybas ar griovimo darbus, rekomenduojame užsisakyti 1 m³ talpos didmaišius, į kuriuos telpa iki 1 t statybinių atliekų, ar atvirus konteinerius, kuriuose patogu krauti statybines atliekas.
Daugiau apie didmaišius pasakojama „Atliekų reide“, nuo 10:26
Tekstilės kelionė
Kviečiame apsilankyti tekstilės rūšiavimo centre, kuriame per mėnesį išrūšiuojama apie 550 tonų tekstilės: žiūrėti laidą
Nuotraukoje viršuje kadras iš laidos „Atliekų reidas“, kūrėjų foto
Kitos naujienos
Kaip turėtų keistis baterijų tvarkymo taisyklės, kad laimėtų visi?
Pabandykite atspėti, kiek Europos Sąjungoje (ES) per metus parduodama mobiliųjų telefonų? Europos Komisijos (EK) duomenimis, vien 2020 m. europiečiai nupirko apie 150 mln. tokių įrenginių. Jūs juk žinote, kad kiekviename jų yra baterija. Bet tai – tik lašas jūroje, nes šiuolaikinis pasaulis neįsivaizduojamas be dviejų dalykų: elektros ir baterijų.
Kalėdinei eglutei – ne vieta konteineryje: šiek tiek pastangų, ir ji gali tapti kiemo puošmena
Vienas svarbiausių darbų ruošiantis gražiausioms metų šventėms – papuošti kalėdinę eglutę, šventiniam maratonui pasibaigus, iki sausio 6-osios, Trijų Karalių dienos, ją nupuošti, o jau tuomet – atsakingai su kone mėnesį džiuginusia puošmena atsisveikinti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vienas neatsakingas veiksmas gali sugadinti Naujųjų metų sutiktuves: prisiminkite šias svarbias taisykles
Naujuosius metus vis dar įprasta sutikti į dangų leidžiant fejerverkus. Kelias minutes trunkantis vaizdas žavi, tačiau vėliau, neatsakingai išmesti į atliekų konteinerius ar palikti šalia jų, fejerverkai pridaro rimtų problemų – ugniagesiai kasmet kviečiami gesinti degančių konteinerių ar atliekų juose.