Jurgita Nacevičienė: pasiruošimas krizinėms situacijoms suteikia pasitikėjimo
Ar įmanoma pasiruošti krizinėms situacijoms ir numatyti visus įmanomus scenarijus? Jurgita Nacevičienė, „Ecoservice“ vadovė, teigia, jog prognozuoti ir suplanuoti įmanoma ne viską, tačiau kiekviena įmonė, galvodama apie krizines situacijas ir joms ruošdamasi, privalo atlikti namų darbus: pasirengti ar atnaujinti Krizių valdymo planą, sudėlioti galimų krizinių situacijų scenarijus ir jų sprendimo būdus, atlikti potencialių krizinių situacijų simuliaciją ir, kas itin svarbu – pasiskirstyti atsakomybėmis.
„Žinoma, visų scenarijų numatyti negalėjome, tačiau, susidūrus su realia krizine situacija – praėjusių metų vasaros pabaigoje atliekų rūšiavimo centre kilusiu gaisru – paruoštas ir aptartas planas, bendru sprendimu įkurtas Operacijų centras mums labai padėjo, leido aiškiai struktūrizuoti veiksmus ir atsakomybes“, – teigė J. Nacevičienė.
Daugiau apie krizės valdymą ir išmoktas pamokas klausykite „Verslo tribūnoje“.
Kitos naujienos
Kaip turėtų keistis baterijų tvarkymo taisyklės, kad laimėtų visi?
Pabandykite atspėti, kiek Europos Sąjungoje (ES) per metus parduodama mobiliųjų telefonų? Europos Komisijos (EK) duomenimis, vien 2020 m. europiečiai nupirko apie 150 mln. tokių įrenginių. Jūs juk žinote, kad kiekviename jų yra baterija. Bet tai – tik lašas jūroje, nes šiuolaikinis pasaulis neįsivaizduojamas be dviejų dalykų: elektros ir baterijų.
Kalėdinei eglutei – ne vieta konteineryje: šiek tiek pastangų, ir ji gali tapti kiemo puošmena
Vienas svarbiausių darbų ruošiantis gražiausioms metų šventėms – papuošti kalėdinę eglutę, šventiniam maratonui pasibaigus, iki sausio 6-osios, Trijų Karalių dienos, ją nupuošti, o jau tuomet – atsakingai su kone mėnesį džiuginusia puošmena atsisveikinti, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vienas neatsakingas veiksmas gali sugadinti Naujųjų metų sutiktuves: prisiminkite šias svarbias taisykles
Naujuosius metus vis dar įprasta sutikti į dangų leidžiant fejerverkus. Kelias minutes trunkantis vaizdas žavi, tačiau vėliau, neatsakingai išmesti į atliekų konteinerius ar palikti šalia jų, fejerverkai pridaro rimtų problemų – ugniagesiai kasmet kviečiami gesinti degančių konteinerių ar atliekų juose.