TOP 3 patarimai vairuotojams: kaip tvariai ir draugiškai paruošti automobilį šaltajam sezonui?
Nors rudenį kelionių automobiliu kur kas mažiau nei vasarą – trumpam sugrįžusi šiluma vilioja leistis į kelią ir pasigrožėti beužmiegančia gamta. Šaltukas netrukus sugrįš, o laiku paruošti automobilį riedėti slidžiais keliais svarbu kiekvienam vairuotojui. Būtent todėl šaltojo sezono iššūkiams keliuose reikėtų pradėti rengtis jau dabar, kartu nepamirštant ir tinkamai atsikratyti automobilinėmis atliekomis: nuo sugadintų plastikinių bamperių iki susidėvėjusių padangų.
1 patarimas: abejojant kur išmesti – pasikonsultuoti
Pakilę termometrų stulpeliai ir malonūs orai leidžia trumpam užsimiršti apie šaltuoju sezonu laukiančius rūpesčius keliuose. Tačiau laikas lekia nepastebimai greitai, o tvarkingas ir laiku žiemiškoms kelionėms paruoštas automobilis yra kur kas saugesnis. Tiesa, kone kiekvienam vairuotojui, suskubusiam atnaujinti savo transporto priemonę, galvosūkį kelia tai, kaip atsikratyti, pavyzdžiui, nusidėvėjusiomis padangomis, kurias pakeisti būtina dar iki lapkričio 10 dienos?
Pasak atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice“ ekspertų, nors vairuotojų sąmoningumas išmetant automobilių atliekas išties stiprėja – susidėvėjusių padangų, senų kilimėlių ar bamperių šalia konteinerių prie daugiabučių ar individualių namų vis dar galima išvysti. Gana dažnai nebereikalingais automobilių agregatais vairuotojai atsikrato ir tiesiog pamiškėse ar pakelėse.
„Neleistinose vietose automobilių atliekomis vairuotojai greičiausiai vis dar atsikrato dėl nežinojimo, kaip tinkamai tai padaryti. Būtent todėl abejojant, kur palikti vieną ar kitą atlieką – visuomet galima kreiptis į atliekų tvarkymo bendrovę, kuri mielai pakonsultuos. Tačiau visų pirma, norint tinkamai pasirūpinti automobilinėmis atliekomis, svarbiausia prisiminti pagrindinį principą, kad konteineriai prie namų – skirti tik buitinėmis ir pakuočių atliekoms, o automobilių agregatai nepriskiriami nei vienai iš šių kategorijų“, – primena „Ecoservice“ projektų vadovas Vitalij Andrejev.
2 patarimas: palikti didžiųjų atliekų aikštelėse, patikėti vežėjams
Tikriausiai kiekvienam, bent kartą daugiabučio kieme mačiusiam iš padangų sukrautą bokštą ar pamiškėje suverstą jų krūvą – vaizdas nebuvo pats maloniausias. Akivaizdu, kad netinkamose vietose vis dar paliekamos automobilinės atliekos ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir kenkia aplinkai.
Ruošiantis žiemos sezonui susidariusias automobilių atliekas, tokias kaip: nusidėvėjusios padangos, kilimėliai, seni filtrai, ar plastikinės automobilių detalės – ekspertai pataria atiduoti į artimiausias didžiųjų atliekų aikšteles, saugiai palikti automobilių servisuose. Taip pat automobilinėmis atliekomis gali pasirūpinti ir atliekų vežėjai, kuriuos galima išsikviesti į namus susiderinus patogų laiką.
„Tinkamai tvarkyti automobilines atliekas ruošiant savo transporto priemonę žiemai yra svarbu ne tik todėl, kad padangos ar išsipylusi alyva gadina kiemo vaizdą, bet tai itin kenkia ir gamtai. Netinkamai išmestos automobilių atliekos yra ypač pavojingos – irdamos išskiria toksiškas medžiagas, teršia orą, dirvožemį, jų irimo procesas užtrunka šimtmečius. Tuo tarpu tinkamai paliktos ir surinktos automobilinės atliekos keliauja į perdirbimo įmones bei gali būti prikeltos antram gyvenimui. Pavyzdžiui, senos padangos gali būti panaudojamos guminėms lauko grindų dangoms gaminti. Tad labai svarbu teisingai tvarkyti šias atliekas ir rūpintis ne tik aplinkos grožiu, bet ir mūsų visų sveikata“, – atkreipia dėmesį V. Andrejev.
3 patarimas: geros idėjos sklando ore – svarbu jomis dalintis
Atliekų tvarkymo bendrovės duomenimis, nepaisant to, kad praūžus pasiruošimo žiemai bumui automobilinių atliekų iš esmės padaugėja – netinkamose vietose paliktų agregatų kiekiai vis dėlto kasmet mažėja. Ekspertai daro prielaidą, kad tokiems teigiamiems pokyčiams įtakos turi vis didėjantis vairuotojų domėjimasis tvarumu bei diskusijos, kaip tinkamai tvarkyti automobilių atliekas.
„Kuo daugiau vairuotojai ir gyventojai kalbasi apie atliekų tvarkymą ir vieni kitiems pataria, kaip tinkamai atsikratyti nebeveikiančiais ar nusidėvėjusiais automobilių agregatais, tuo labiau tampa sąmoningesni ir atsakingesni, o netinkamai paliktų atliekų kiekiai – mažėja. Taip pat prie tvaresnių gyventojų sprendimų svariai prisideda ir žiniasklaida. Įsivedus vieną-kitą raktažodį galima rasti daugybę straipsnių su labai tiksliais ir naudingais patarimais – kur ir kokią atlieką vežti, kaip ją atsakingai sutvarkyti ir, galiausiai, kodėl tai yra svarbu“, – pastebi V. Andrejev.
Sužinokite daugiau apie kitas Ecoservice teikiamas paslaugas
Pasirinkite dominančią paslaugą