Ką daryti, kad prasidėjus šalčiams atliekos konteineriuose nepasiliktų? EN
Kaip plaunami konteineriai?
Konteineriai plaunami ir dezinfekuojami pasitelkiant specializuotas transporto priemones. „Mišrių komunalinių atliekų antžeminiai konteineriai plaunami tyliai veikiančiomis mašinomis su integruota aukšto slėgio plovimo sistema ir specialiomis priemonėmis, kurios ypač greitai ir saugiai naikina biologiškai skaidžias medžiagas, virusus“, – supažindina Mindaugas Kašalynas, „Ecoservice“ logistikos direktorius.
M. Kašalynas paaiškina, kad pusiau požeminiai ar pakuočių atliekų konteineriai varpeliai plaunami kitaip: „Naudojamas autonominis įrenginys, kuris paviršius plauna 120–150 °C temperatūros vandens garais ir (arba) vandeniu. Tokiu būdu nuplaunamos kenksmingos cheminės medžiagos, dulkių, purvo, žiedadulkių ar klijų likučiai. Šis įrenginys yra prikabintas prie lengvojo automobilio, kad galėtų lengvai manevruoti, svarbu, jog gyventojai neužstatytų konteinerių savomis transporto priemonėmis ir prie jų būtų galima privažiuoti.“
Bendrovės atstovas dalijasi, kad ne viską gali nuplauti mašinos, dalis darbų atliekama ir rankiniu būdu. Tais atvejais, kai konteineriai randami išpiešti grafičiais, juos darbuotojai turi valyti rankomis, naudodami chemines priemones.
Buitinių ir pakuočių atliekų konteineriai plaunami tose savivaldybėse ir rajonuose, kuriuose atliekų surinkimą vykdo „Ecoservice“. Vilniuje taip pat plaunami ir tekstilės, o Marijampolėje – kapinių atliekų konteineriai. Klaipėdos mieste plaunami ir individualių namų gyventojų konteineriai, o kituose miestuose ir miesteliuose tokia paslauga gali būti užsakoma atskirai kiekvieno gyventojo apsisprendimu.
Sulaužyti konteineriai perdirbami
Konteinerių plovimas yra procesas, kurio metu kartu patikrinamas ir atnaujinamas visas konteinerių tinklas. Nors techninė jų būklė stebima nuolat, tačiau siekiama, kad rūšiavimo priemonės būtų švarios, o konteineriai tvarkingi ir prižiūrimi.
„Dažniausias konteinerių pažeidimas yra jo skilimas, antroje vietoje – sudeginimas, trečioje – konteinerių dingimas. Dalis konteinerių natūraliai susidėvi, yra sugadinami netinkamai jais naudojantis ar aptarnaujant, deja, dalis konteinerių nukenčia ir dėl vandalizmo atvejų“, – apžvelgia M. Kašalynas.
Pasak M. Kašalyno, dažniausiai sulaužomi konteinerių ratukai ir dangčiai, taip pat lūžta konteinerių korpusai, ypač šaltuoju laikotarpiu kai, esant žemai temperatūrai, plastikas sukietėja. Jei lūžta ratukai ar dangčiai, tokie gedimai yra remontuojami ir konteineriai vėl grąžinami naudojimui. Jeigu konteineris sulaužomas nepataisomai, tuomet dar tinkamos jo dalys naudojamos kitiems konteineriams taisyti, likęs konteineris atiduodamas perdirbimui.
„Be abejo, lauke stovinčių konteinerių nusidėvėjimui įtaką daro ir oro sąlygos, tačiau labai svarbus ir gyventojų sąmoningumas. Visada prašome ir primename gyventojams atliekas mesti be skysčių ir supakuotas į plastikinius maišelius, nemesti karštų pelenų, chemijos priemonių ar pavojingų atliekų, nepamiršti po naudojimosi konteinerį uždaryti, taip pat nereikėtų be būtino reikalo konteinerių stumdyti, vairuotojų prašome būti atidžiais kiemuose parkuojant automobilius ir nekliudyti konteinerių. Jei nutiko taip, kad pastebėjote tyčia niokojamą konteinerį, prašome pranešti policijai, taip pat jei konteinerį sugadinote netyčia, apie tai informuokite ecoservice@ecoservice.lt arba telefonu 8 687 44 444“, – dalijasi M. Kašalynas.
Įvairios atliekų tvarkymo paslaugos privatiems asmenims
Viverra rutrum tristique donec pellentesque dolor. Hac pellentesque adipiscing nisl in aliquam sit euismod auctor non.
Viverra rutrum tristique donec pellentesque dolor. Hac pellentesque adipiscing nisl in aliquam sit euismod auctor non.