Meniu

Logo
EN

Surinktas rekordinis skaičius nupuoštų eglučių

Surinktas rekordinis skaičius nupuoštų eglučių

Ar žinote, kad kiekviena į sąvartyną patekusi kalėdinė eglutė vėliau virsta kenksmingomis dujomis? Jau vienuoliktus metus šią žinią skelbia iniciatyvos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“ sumanytojai. Anot jų, žmonės darosi vis sąmoningesni – šiemet į specialius konteinerius surinktų žaliaskarių skaičius sumušė visus rekordus. Surinktos eglės išvengė sąvartynų – jos buvo perdirbtos į ekologišką kurą bei kompostą.

Pasibaigus didžiosioms metų šventėms, gyventojai kelias savaites buvo kviečiami nupuoštas eglutes palikti specialiai tam skirtuose konteineriuose.

„Mūsų eglučių surinkimo iniciatyva gimė iš noro gyventojams priminti rūšiavimo naudą – nupuošta ir tinkamoje vietoje palikta eglutė gali virsti jūsų namų šiluma. Pavyzdžiui, šiais metais visoje Lietuvoje buvo surinkta eglių daugiau nei 2360 kubinių metrų. Šio kiekio užtenka vidutinio dydžio individualaus namo šildymui maždaug 6 metus“, – sako akcijos sumanytojos bendrovės „Ecoservice“ generalinė direktorė Daiva Skrupskelienė.

Anot jos, dėl kiekvienos į sąvartyną patenkančios žaliųjų atliekų tonos susidaro 300-500 kubinių metrų kenksmingų dujų. Todėl svarbu, kad tokios atliekos būtų surenkamos ir sutvarkomos atskirai.

„Mums labai džiugu, kad į mūsų eglučių akciją įsitraukia vis daugiau gyventojų. Tačiau žaliųjų atliekų išmetimo klausimas gyventojams aktualus visus metus, ypač pavasarį ir rudenį, kai  vyksta intensyviausi aplinkos tvarkymo darbai. Norėtųsi, kad žmonės sąmoningai elgtųsi visus metus ir žaliųjų atliekų sąvartynuose kasmet mažėtų“, – pastebi „Ecoservice“ vadovė.

Primename, jog palikti nupuoštas egles prie buitinių atliekų konteinerių yra draudžiama. Medžiai ar jų šakos yra priskiriamos žaliosioms atliekoms, kurios nėra vežamos į sąvartynus. Susidarančias žaliąsias atliekas gyventojai raginami kompostuoti, išvežti į specialias jų tvarkymo aikšteles patys arba užsisakyti jų išvežimo paslaugą. Užsisakiusiems „Ecoservice“ žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą, specialūs konteineriai gyventojams suteikiami nemokamai.