Meniu

Logo
EN

Žiema Šiaulių nepaleidžia: per naktį – 15 centimetrų sniego

Žiema Šiaulių nepaleidžia: per naktį – 15 centimetrų sniego

Nuo sekmadienio vakaro iki pirmadienio pietų Šiaulių miesto gatves nuklojo daugiau nei 15 centi-metrų sniego. Norint suvaldyti gausų snygį, per naktį gatvėse išbarstyta 60 tonų druskos. Kadangi miesto kelininkai yra pirmieji išriedantys į apsnigtus kelius, jie turi sukaupę patarimų, padėsiančių vairuotojams ir pėstiesiems išvengti snieguotų nemalonumų kiemuose.

Praėjęs savaitgalis Šiauliuose buvo įtemptas – gatvių valymo darbai nuo penktadienio dar nesustoję. Įprastai Šiaulių gatvėse darbuojasi 8 specialios transporto priemonės sniegui valyti, tačiau savaitgaliui papildomai išnuomoti dar 4 papildomi technikos vienetai. Kol neprasidėjo snygis, didesnės kelininkų pajėgos rūpinosi patogesnėmis miesto gatvėmis: platino šaligatvius, kelius, perėjas ir autobusų sustojimų aikšteles. Ruošiantis pūgai į gatves išvažiavo druskos barstymo automobiliai, o jai prasidėjus – keliams valyti pasitelktos ir papildomos specialaus transporto pajėgos. Intensyvus snygis, sniegas nuo automo-bilių ratų ir kelkraščių netrunka kelius iš naujo padengti sniego sluoksniu, todėl kai kurios gatvės valomos ir po kelis kartus.

Kaip galime pasirūpinti savo kiemu?

Pirmadienio ryte didžioji dalis gyventojų tikriausiai jau ir iš kiemo sunkiai pajudėjo, todėl svarbu žinoti, kad automobilį pūgai galima paruošti ir iš vakaro. Norint sutaupyti laiko ryte, vakare patariama spe-cialiu audiniu uždengti priekinį stiklą. Po pūgos svarbu atidžiai nusivalyti automobilį nuo sniego, kadangi šis gali labai riboti kelio matomumą ir kelti grėsmę ne tik vairuotojui, bet ir kitiems eismo dalyviams. Galiausiai, kai kiemas padengtas storu sluoksniu sniego, iš vietos vertėtų pradėti judėti kuo lėčiau – šitaip mažiau galimybių užstrigti. Be šių įprastų atsargumo priemonių, „Ecoservice projektai” teritorijų valymo padalinio vadovas Egidijus Skvireckas rekomenduoja pasirūpinti ir kiemu bei aplinka – tai irgi padeda išvengti žiemos nemalonumų.

„Visų pirma, pravartu jau iš anksto turėti bent kelias priemones, kurios padeda susidoroti su gausiai iškritusiu sniegu ar kiemą sukausčiusiu ledu. Pavyzdžiui, smėliu ar žvyru galima pasibarstyti laiptus, šaligatvį šalia namo bei automobilių aikštelę – šitaip bent nepaslysite. Taip pat, jei spėjate sureaguoti, prieš pūgą galima aplinką pasibarstyti druska, kad nesusidarytų ledas“, – teigia E. Skvireckas.

Kiemą pasibarstyti galima ne tik smėliu, žvyru ar specialia druska – tam gerai tinka ir įprastai buityje turima druska ar net pelenai. Tiesa, vertindamas labai snieguotą žiemą, ekspertas primena ir galimybes iš anksto pasirūpinti specialiomis cheminėmis medžiagomis, skirtomis ledo tirpdymui – šių galima rasti parduotuvėse. Tai ypatingai aktualu, jeigu ledu padengti laiptai, keliukas ar kiemo važiuojamoji dalis. Kiekvienas mūsų gali pasirūpinti savo saugumu kieme tuo metu, kai kelininkai su gausiu šių metų žiemos sniegu kovoja miestų keliuose.

Saugios gatvės ir gyventojų rankose

Kelininkams natūralu, kad žiema yra pats darbymetis ir čia darbas verda visą parą, o kadangi Šiauliai – gana didelis miestas, jo keliais ir šaligatviais šią žiemą rūpinasi net 8 automobiliai su barstymo-valymo įranga bei 8 traktoriai skirti šaligatviams valyti. Šis transportas, jeigu sinoptikai numato pūgą, iš karto ir keliauja į gatves bei jas barsto druska. Pūgai dar nepasibaigus, vėl išvažiuojama į gatves – jos valomos ir vėl barstomos druskos mišiniu. Skaičiuojama, kad Šiaulių pagrindines gatves išvalyti ir pabarstyti po gausios pūgos gali užtrukti iki 5 valandų, o visas nuolat prižiūrimas gatves – iki 8 valandų.

Šitiek valandų prireikia sutvarkyti tik pagrindines miesto gatves, kadangi tik jos ir yra nuolat prižiūrimos. Gatvės valomos nuosekliai viena po kitos bei dedamos maksimalios pastangos, kad gyventojų kelionės būtų sklandesnės. Tiesa, kitos gatvelės įprastai valomos pagal specialų užsakymą, todėl dėl šių tvarkymo gyventojai gali teirautis savivaldybėje. Tai – vienas iš būdų, kaip švariomis miesto gatvėmis gali pasirūpinti ne tik kelininkai, bet ir kiekvienas gyventojas. Kitas galimas būdas – įvertinti, ar ką tik pastatytas automobilis netrukdys išvalyti gatvės arba atkreipti kaimyno dėmesį į jo transporto priemonę, kuri gali kliudyti kelininkams pasirūpinti gatvės saugumu.