Meniu

Logo
EN

Šiauliuose modernizuojama atliekų tvarkymo sistema: keičiami ir gyventojų turimi konteineriai

Šiauliuose modernizuojama atliekų tvarkymo sistema: keičiami ir gyventojų turimi konteineriai

Šiaulių miesto savivaldybė pasirašė naują komunalinių atliekų išvežimo sutartį su atliekų tvarkymo kompanija „Ecoservice projektai“. Kartu su pavasariu gyventojų laukia ir pokyčiai – nauji atliekų surinkimo automobiliai, pakeisti įprastiniai ir naujai įrengti pusiau požeminiai konteineriai. Norint operatyviai įgyvendinti pokyčius, gyventojų prašoma atliekų surinkimo dieną išstumti konteinerį ir jį gatvėje palikti iki dienos pabaigos.

Vykdant atnaujinimo darbus, šiais metais šiauliečių lauks daugybė teigiamų pasikeitimų ir naujovių. Šiauliuose numatoma investuoti apie 1,5 mln. eurų, už kuriuos mišrių komunalinių atliekų konteineriai bus pakeisti naujais ir identifikuoti, taip pat bus atnaujintas bei modernizuotas ir atliekas surenkančių automobilių parkas.

Šiauliečių laukiančios naujovės

Jau kovo pradžioje įmonė pradėjo keisti senuosius buitinių atliekų konteinerius individualių namų gyventojams. Todėl svarbu, kad atliekų vežimo dieną išstumtą konteinerį gyventojai paliktų gatvėje net ir po to, kai jis yra ištuštintas. Po atliekų surinkimo automobilio, pasirodys ir kitas ekipažas, kuris tądien pakeis senąjį konteinerį į naująjį. Jeigu po dienos konteineris dar nepakeistas, kitą atliekų surinkimo dieną gyventojai skatinami konteinerius gatvėje vėl palikti visai dienai. Prie naujo konteinerio bus pridėta ir panaudos sutartis. Vertėtų atkreipti dėmesį, ar sutartyje nurodytas tikslus adresas, ją pasirašyti ir atsiųsti el. paštu projektai@ecoservice.lt arba paprastuoju paštu adresu UAB „Ecoservice projektai“, Pramonės g. 8, LT-78149. Taip pat gyventojai skatinami atkreipti dėmesį ir į senuosius konteinerius – ant jų atsiras lipdukas. Tokį radus, reikėtų ant jo užrašyti savo adresą – šitaip bus užtikrinta sklandesnė konteinerių dalyba bei žinomas kiekvieno jų savininkas.

„Be naujų konteinerių, Šiauliuose įdiegsime ir modernią jutiklių sistemą, kuri yra naujovė visoje Lietuvoje. Naujuosiuose pusiau požeminiuose konteineriuose sumontuosime jutiklius, kurie leis fiksuoti jų užsipildymo lygį ir informuos mus apie tai, kad greitai konteineris bus pilnas ir jį reikės ištuštinti. Be to, atnaujinsime ir automobilių parką – atliekas iš gyventojų konteinerių rinks nauji, Euro VI standartą atitinkantys automobiliai. Jie veikia daug tyliau ir į aplinką išmeta daug mažiau anglies dioksido“, – modernius pokyčius pristato „Ecoservice projektai” Generalinis direktorius Artūras Prokarenka.

Įmonės vadovas taip pat įspėja, kad dėl įgyvendinamų pokyčių gali keistis ir atliekų išvežimo grafikai, todėl šiauliečiai skatinami sekti įmonės „Ecoservice projektai“ arba ŠRATC internetiniuose puslapiuose esančią informaciją. Gyventojai, kuriems kyla papildomų klausimų, gali teirautis telefonu 8 800 53 533.