Meniu

Logo
EN

Miestų gatvės valomos visu pajėgumu – pagrindiniai darbai bus užbaigti iki mėnesio pabaigos

Miestų gatvės valomos visu pajėgumu – pagrindiniai darbai bus užbaigti iki mėnesio pabaigos

Šiuo metu miestuose intensyviai vyksta gatvių ir šaligatvių švarinimas. Per žiemą susikaupęs smėlis, druska, įvairios dulkės valomos vakuuminėmis mašinomis, traktoriais su bunkerinėmis šluotomis, o sunkiai prieinamos vietos – rankiniu būdu. Planuojama, kad „Ecoservice“ aptarnaujamų miestų teritorijose – Vilniuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Kėdainiuose, Marijampolėje, Telšiuose, Pasvalyje, Anykščiuose, Biržuose, Kaune, Varėnoje – pagrindinės gatvės bus išvalytos iki kovo pabaigos, o gyvenamųjų namų kiemai sutvarkyti iki Šv. Velykų.

„Gatvių valymas yra prioritetinis darbas pavasarį, ypač esant giedriems ir sausiems orams, nes padeda sumažinti oro taršą kietosiomis dalelėmis. Jei prognozė pasitvirtins ir kitą savaitę sulauksime lietus, oro taršos situacija pagerės, tačiau dėl to darbai nesustos. Svarbu surinkti visas smėlio, druskos, purvo sankaupas, kurios užsilikusios dar po žiemos darbų, ir užtikrinti maksimalų saugumą gyventojams. Išvalytos gatvės taip pat aktualios į miestą sugrįšiantiems motociklininkams ir dviratininkams, kuriems akmenukai ar smėlio sankaupos gali tapti nelaimingų nutikimų priežastimi“, – sako Diana Lubė, „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorė.

Pasak D. Lubės, šiais metais, valant gatves ir šaligatvius Vilniuje bus pradėta naudoti akumuliatorinė, o ne benzininė įranga. Taip miestiečiai yra apsaugomi nuo triukšmo, o į aplinką išskiriama mažesnė tarša.

Nepaisant to, kad intensyviai valomas požieminis smėlis, tuo pačiu vykdomi ir kiti pavasariniai teritorijų priežiūros darbai: daugiabučių kiemų valymas, lapų, šakų išvežimas, apleistų teritorijų tvarkymas, o kiek vėliau laukia žolės pjovimo, gėlynų įrengimo ir priežiūros darbai.

Anot D. Lubės, jei bus ilgas ir sausas pavasaris, keliais besirūpinantiems specialistams ar gyventojams teks pagalvoti ir apie žvyrkelių laistymą. Žvyras yra nuosėdinė uoliena, kuri susideda iš žvirgždo ir smėlio. Šios birios medžiagos – mineralinės nuolaužos, kvarcas, molio dalelės, vadinamosios kietosios dalelės, kurios yra pačios pavojingiausios žmogaus kvėpavimo takams. Norint pasirūpinti sveikata, išvengti kasdienių nepatogumų ir reikšmingai sumažinti kelių dulkėjimą, rekomenduojama laistyti žvyrkelius specialiu tirpalu. Taip žvyruotų kelių dulkėtumą sumažinti galima net 70–100 proc. Tokia priemonė ne tik gerina gyvenimo kokybę, eismo sąlygas bei saugumą bet ir yra nekenksminga aplinkai.