Meniu

Logo
EN

Informuojama, kaip bus vežamos atliekos NATO viršūnių susitikimo metu

Informuojama, kaip bus vežamos atliekos NATO viršūnių susitikimo metu

Liepos 11–12 dienomis Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu tam tikrose sostinės dalyse numatyti eismo ribojimai, atitinkamai pokyčiai palies ir konteinerių aptarnavimo, atliekų išvežimo grafikus. Aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ teritorijose atliekų konteinerių aptarnavimo dienos išliks tokios pačios, tačiau tam tikrose vietose bus pokyčių aptarnavimo laike ir prioritetuose, taip pat kai kur nebus galimas statybinių ir gamybinių atliekų išvežimas.

Gali nežymiai koreguotis aptarnavimo laikas

Kaip pranešė Vilniaus miesto savivaldybė, NATO viršūnių susitikimo metu eismo ribojimai apims Senamiestį, dalį miesto centro ir Vilniaus oro uosto teritorijos, taip pat Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ prieigas. „Ecoservice“ aptarnauja ir mišrias komunalines atliekas veža iš Vilniaus antrosios (Antakalnis-Naujoji Vilnia) ir ketvirtosios (Pašilaičiai-Lazdynai) zonos. Kaip teigia Daiva Skrupskelienė, „Ecoservice“ atliekų surinkimo verslo direktorė, NATO viršūnių susitikimo metu konteinerių aptarnavimo datos šiose zonose išliks tokios pačios.

„Antrosios zonos gyventojai su jokiais nepatogumais nesusidurs, nedidelių pokyčių gali pajusti ketvirtosios zonos gyventojai. NATO susitikimas vyks būtent ketvirtojoje zonoje esančiame parodų ir kongresų centre „Litexpo“, kai kuriose gatvėse liepos 10-13 d. bus ribojamas eismas. Dėl eismo ribojimų kai kuriose gatvėse mūsų transportui gali tekti važiuoti kitokiu maršrutu, dėl ko nežymiai gali keistis konteinerių aptarnavimo laikas, tačiau dėsime visas pastangas, kad gyventojai išvengtų didesnių nepatogumų“, – sako D. Skrupskelienė.

Primena pasirūpinti iš anksto

Taip pat numanoma, kad susitikimo metu dalis vilniečių yra nusprendę išvykti iš miesto, todėl, D. Skrupskelienės teigimu, individualių namų savininkai, norintys, kad jų konteineriai būtų aptarnauti numatytą dieną, jų išstūmimu turėtų pasirūpinti iš anksto.

Tuo metu penktojoje zonoje, Naujamiestyje ir Senamiestyje, kur „Ecoservice“ rūpinasi statybinių ir gamybinių atliekų išvežimu, liepos 10-12 dienomis bus taikomi eismo ribojimai, todėl šių atliekų išvežimas nebus vykdomas – juo reikėtų pasirūpinti iš anksto arba atidėti vėlesniam laikui.

Pasak D. Skrupskelienės, atitinkamoms instancijoms bendrovė yra pateikusi visą transporto priemonių ir darbuotojų sąrašą, kad galėtų patekti į tam tikras zonas ir vykdyti darbus, kad šis neeilinis įvykis Vilniuje miesto gyventojams ir svečiams vyktų be didesnių nepatogumų.

Papildomas dėmesys aplinkai

NATO viršūnių susitikimui, į kurį suplūs net 31 valstybės atstovai, „Ecoservice“ kruopščiai ruošėsi iš anksto – bendrovė yra atsakinga už Lazdynų ir Karoliniškių mikrorajonų priežiūrą, tuo pačiu ir visą aplinkinę teritoriją šalia „Litexpo“ , kur pasiruošimo darbai buvo vykdomi daugiau nei mėnesį.

„Intensyviai dirbome, kad užtikrintume tvarką ir švarą šalia pagrindinės NATO viršūnių susitikimo vietos, aplinkiniuose miškeliuose, kitose teritorijose. Dar vienas žolės šienavimas numatytas prieš pat renginį. Aplinkinės teritorijos patenka į didžiausios apsaugos zonas, todėl jas tvarkysime prisitaikydami prie draudimų galiojimo zonų ir laikų“, – sako Diana Lubė, teritorijų priežiūros verslo direktorė.