Meniu

Logo
EN

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Miestuose puoselėjami gėlynai džiugina vietinius gyventojus ir atvykstančius keliautojus. Peržiūrėję nuotraukų galeriją ir jūs pakeliausite po Šiaulių, Marijampolės miestus ir pasigrožėsite jų gėlynais. Ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“ gėlynus prižiūri taip pat ir Kėdainiuose, Mažeikiuose, Kaune. Šiais metais visuose miestuose puoselėjant gėlynus dirbo rekordinis skaičius – 70 darbuotojų, kurie vasaros laikotarpiu iš viso pasodino daugiau nei 20 000 gėlių sodinukų bei kasdien prižiūri 35 000 kv.m įvairių tipų gėlynų.

„Gėlynus planuojame pagal vietovę, vyraujantį vietovės architektūrinį stilių, erdvinį išdėstymą, spalviškumą, taip pat pagal tradicijas bei naujumo poreikius. Dažniausiai komponuojame vienmetes ir daugiametes gėles, siekdami išlaikyti estetiką visais sezonais. Ten kur reikia didesnio spalviškumo, siūlome sodinti vienmetes vasarines gėles, rudenį jas keičiant našlaitėmis, kitose vietose komponuojame daugiametes gėles, kurios gražiai atrodo visais metų laikais“, – pasakoja Diana Lubė, „Ecoservice“ teritorijų priežiūros verslo direktorė.

Į gėlynų kompozicijas stengiamasi įtraukti kuo daugiau įvairesnių gėlių, kad kiekvienas gėlynas turėtų savitumo, unikalumo. D. Lubė atskleidžia, kad šiuo metu populiarūs natūralistiniai gėlynai, kurie savo koloritu yra ne tokie ryškūs, tai nulėmė, kad šiemet populiariausi augalai yra šalavijas ir įvairios viksvos. Taip pat kaip ir visada populiariosios begonijos, pelargonijos, serenčiai išlieka lyderių sąraše.

Gėlynų priežiūra, ravėjimas, šiukšlių rinkimas, laistymas ir puoselėjimas vyksta visus metus. „Žiemos metu projektuojame gėlynus, ieškome naujų variantų, kad kiekvienais metais galėtume pasiūlyti kažką naujo ir įdomaus. Ankstyvą pavasarį ruošiame daugiametes gėles – formuojame, atnaujiname gėlynų kontūrus, ruošiame žemę pavasarinėms gėlėms. Vėliau sodiname pavasarines gėles, tada jas keičiame vasarinėmis, dauginame daugiametes, kad vasaros metu visi gėlynai būtų dekoratyvūs ir estetiški. Tada ateina laikas šaltojo sezono darbams – sodiname rudenines gėles ir jau vėlyvą rudenį arba ankstyvą žiemos pradžią ruošiame gėlynus žiemai – pašaliname vasarines, paruošiame žiemojimui daugiametes“, – dalijasi Diana Lubė.

Gėlynų projektai visada yra derinami su miestų savivaldybėmis, kad būtų išpildyti gyventojų lūkesčiai. D. Lubė atkreipia dėmesį, kad tais atvejais, kai pastatomi nauji pastatai ar restauruojami senieji ir pasikeičia aplinkos spalviškumas, adaptuojamos ir gėlynų kompozicijos. Šiais metais siekiant išreikšti pagarbą Ukrainos žmonėms, pavasarį buvo sodinamos geltonos ir mėlynos spalvos našlaitės.