Meniu

Logo
EN

Konteinerių tinklo modernizavimas atliekas leis tvarkyti kone triskart efektyviau

Konteinerių tinklo modernizavimas atliekas leis tvarkyti kone triskart efektyviau

Lietuvoje plintant atsakingo atliekų tvarkymo bei rūšiavimo kultūrai, vis didesnis dėmesys skiriamas atliekų surinkimo konteinerių infrastruktūros gerinimui. Ekologinių sprendimų bendrovė „Ecoservice“, pernai sostinėje įrengusi modernius suomiškus konteinerius, toliau investuoja į konteinerių tinklo modernizavimą ir vilniečių jau išbandytą naujovę diegia Šiaurės Lietuvoje.

Tris konteinerius atstos vienas

Atliekų tvarkymu Šiaulių mieste besirūpinančios bendrovės „Ecoservice projektai“ generalinio direktoriaus Artūro Prokarenkos teigimu, tai gerokai prisidės prie efektyvesnio atliekų tvarkymo proceso, o sumažėjęs pavienių konteinerių kiekis prisidės prie miesto įvaizdžio gerinimo.

„Pavyzdžiui, jeigu standartinio atliekų surinkimo konteinerio talpa – 1 kubinis metras, tai į naujuosius tilps 2,5 karto daugiau šiukšlių. Tai padės optimizuoti visą atliekų surinkimo procesą, be to, talpesni konteineriai užims mažiau vietos, kas yra didelis privalumas kalbant apie miestų infrastruktūros modernizavimą“, – tikina A. Prokarenka.

Pasak įmonės vadovo, vienas naujasis konteineris talpins tokį pat kiekį atliekų, kaip trys dabartiniai.

„Nors į šiuos konteinerius telpa gerokai daugiau atliekų, dėl sandarios dangčio konstrukcijos konteinerio viduje esančios atliekos mažiau kontaktuos su aplinka. Maža to, nei paukščiai, nei katės negalės išdraskyti maišų ir vėjas nesklaidys šiukšlių kur papuola, sumažės aplinkos tarša. Taip pat naujo tipo konteineriai padės išvengti nemalonių kvapų, kurie yra labiau juntami šiltuoju metų laikotarpiu, kuomet konteineriai yra atviri ir atliekos pradeda greičiau gesti“, – priduria A. Prokarenka.

Atsiperkanti investicija

„Šiuo metu šiauliečiams sudarytos labai geros sąlygos išmesti tiek buitines, tiek rūšiuojamas atliekas. Mūsų miestas išsiskiria ir gerai surenkamomis žaliosiomis atliekomis. Dėl to bendrųjų išmetamų atliekų kiekis Šiauliuose vis mažėja, o kartu daugėja išrūšiuotų, perdirbimui skirtų antrinių žaliavų“, – sako Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavos tarnybos vadovas Mantas Tamošiūnas.

M.Tamošiūno nuomone, rūšiavimas gerokai supaprastina bei efektyvina perdirbimą ir taip leidžia išlaikyti žemesnį atliekų perdirbimo kainų lygį nei tuo atveju, kai neišrūšiuotos atliekos yra tiesiog suverčiamos į krūvą.

„Didesnių, naujo dizaino konteinerių įrengimas kiekviename moderniame mieste yra sveikintinas dalykas. Pirmiausia jie pagerina estetinį vaizdą, nes ne tik patys atrodo geriau, bet ir labiau įsilieja į miesto peizažą. Ir nors didesnio konteinerio ištuštinimas techniškai sudėtingesnis, tačiau jų reikia mažiau, o aplink palaikoma tvarkingesnė ir švaresnė aplinka. Tokių konteinerių atsiradimas turi daug teigiamų niuansų“, – tikina M. Tamošiūnas.

Paslaugos nebrangs

A. Prokarenka užsimena, jog bendrovė artimiausiu metu atnaujins ir dalį šiukšliavežių – ant jų bus pritaisyti specialūs kranai, galintys pakelti keliskart sunkesnę talpą nei sklidinas standartinis atliekų konteineris. Taip pat „Ecoservice projektai“ vadovas pabrėžia, kad nors suomiški konteineriai ir yra brangesni nei įprasti, tačiau tokia naujovė paslaugų kainos gyventojams tikrai nedidins ir neatmeta galimybės, kad ateityje jų skaičius didės. Kol kas naujaisiais konteineriais Šiauliuose galės naudotis Ežero ir Vilniaus gatvių gyventojai.

„Tokie naujo tipo konteineriai atsiras daugiau nei dešimtyje skirtingų vietų, todėl šiauliečius raginame elgtis atsakingai ir neužteršti jų netinkamomis atliekomis, nedeginti ir neapipaišyti, kad būtų išsaugota estetiška jų išorė, puoselėjama darni aplinka“, – pažymi A. Prokarenka.