Šiaulių kelininkai įspėja: žiema dar neskubės trauktis

Nuo pat savaitės pradžios įsismarkavęs vėjas, lydimas gausių kritulių, grasina ir temperatūrų pokyčiais. Sinoptikai prognozuoja, kad jau antradienio vakarą termometro stulpelis Šiauliuose turėtų nusileisti žemiau nulio, o iškritęs šlapias sniegas tiek iš pėsčiųjų, tiek iš vairuotojų pareikalaus atidumo.

Pasak Šiaulių gatves prižiūrinčios bendrovės „Ecoservice projektai“ vadovo Andrejus Barinovo, nors pirmoje dienos pusėje temperatūra buvo 4 laipsniai šilumos, bet oro sąlygos – nuolat stebimos.

„Technikos priemonės jau budi pasiruošusios išvažiuoti į gatves, taip pat sandėlyje turime sukaupę apie 400 tonų druskos ir apie 350 tonų druskos ir skaldos mišinio. Esame pasiruošę staigiam atšalimui ir kovai su galimais padariniais – apledėjusia ir slidžia kelio danga, taigi užfiksavus bet kokį temperatūrų pokytį nedelsiant bus barstomos mūsų prižiūrimos miesto gatvės, šaligatviai“, – pasakojo A. Barinovas.

Taip pat šiauliečius ir miesto svečius A. Barinovas įspėja, jog reikėtų būti atsargiems ir atidiems tose miesto gatvėse ar kiemuose, kitose atokesnėse vietose, kurios nepatenka į kelininkų prižiūrimą miesto zoną.

„Esant minusinei temperatūrai ir iškritus šlapiam sniegui pavojingiausiomis miestų vietomis tampa tiltai, viadukai, netgi sankryžos, taigi vairuotojai turėtų pasirinkti saugų atstumą ir greitį, įvertinti žiemos sąlygas“, – pridūrė „Ecoservice projektai“ vadovas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vasario 21-os dieną debesuota. Pūs stiprus vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Lietus, šiauriniuose rajonuose vietomis pereinantis į šlapdribą. Temperatūra pasieks 2–6 laipsnius šilumos, antroje dienos pusėje oras pradės vėsti.

Vasario 22-os naktį daug kur lietų keis šlapdriba, sniegas (vyraus nedideli krituliai). Bus plikledis. Temperatūra 2–7 laipsniai šalčio, kai kur apie 0 laipsnių. Dieną sniegas, pereinantis į šlapdribą ir lietų. Vietomis pūga, plikledis.